28 października 2016

Dzieci robią dekoracje na Wielkanoc

Boy and girl wearing bunny ears fighting over Easter basket.

Codziennie z przedszkola i żłobka razem z moimi dziećmi do domu wracają coraz to nowsze Wielkanocne prace plastyczne. Różnego rodzaju obrazki, wyklejanki, zajączki i kurczaczki, jajeczka, a nawet całe koszyczki z zawartością: pół papierową, pół słodką. Co jeszcze mogłabym zaproponować dzieciom, czym je zaskoczyć, skoro już temat przerobiony dość gruntownie? Wybrałam kilka pomysłów, które wydają mi się nie tak bardzo popularne a jednocześnie wystarczająco proste dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Mam nadzieję, że Waszym maluchom (i Wam też) się spodobają.

Jajka inaczej

Wymyślić nowy sposób dekorowania Wielkanocnych jajek to nie lada wyzwanie. Wydaje mi się, że wszystko już było. Sami zresztą zobaczcie ile jest świetnych pomysłów – kilka z nich Evelina pokazała w swoim poście Pisanki – Inspiracje. Ale jednak wydaje mi się, że udało się znaleźć coś specjalnego i nowego dla dzieci na tą Wielkanoc. Sami zobaczcie.

.

Te kolorowe jajka są ozdobione kolorowymi cukiereczkami. Wystarczy, że kupisz farbki do jajek albo barwniki spożywcze. Dla młodszego dziecka możesz je od razu przygotować: ugotować i ufarbować, ze starszym możecie zrobić to wspólnie.

Drobne cukiereczki przyklejamy bardzo gęstym lukrem (woda + cukier puder) i zostawiamy do wyschnięcia.

źródło: www.parenting.com

.

Jajkowa rzeźba

Rzeźba zrobiona jest z udekorowanych wydmuszek. Ale możecie też zrobić ją z jajek ugotowanych na twardo, albo z plastikowych, czy styropianowych.

Dekoracje mogą być dowolne, oczywiście bardzo fajnie wyglądają rzeźby z głowami, ale mogą to być nie tylko jajkowe postacie, ale też na przykład zwierzęta, albo rośliny, czy nawet abstrakcje.

Wydmuszki nakładamy na specjalnie przygotowany stojak. Podstawę najlepiej zrobić z cięższego materiału, odpowiednia będzie masa solna, gips, modelina. Potrzebny też będzie drewniany patyczek, takiej długości jaka wysoka ma być nasza rzeźba.

źródło: blog by mr printables

.

Dekoracje z rolki

Może to zabrzmi śmiesznie, ale od jakiegoś czasu kolekcjonuję tekturowe rolki po papierze toaletowym i ręcznikach papierowych. Mój mąż dość dziwnie patrzy się na wiaderko, które już jest prawie pełne. Prawda jest taka, że zamierzałam już parę razy z dziećmi zacząć wykorzystywać te rolki do różnych zabaw i plastycznych wyzwań. Ale chyba w końcu nadszedł czas bo Wielkanocne pomysły na rolki po toaletowym papierze podobają mi się najbardziej. Zobaczcie sami…

źródło: www.parenting.com

Na ugotowanych, brązowych jajkach namaluj twarze czarnym markerem. Włosy, biżuterię, nakrycia głowy i inne dekoracje „głowy” wykonaj przy pomocy kolorowego papieru, taśmy klejącej, guzików, skrawków materiału i wstążki. Ubrania dla jajek zrób przyklejając elementy do kartonowych rolek po papierze toaletowym (rolki najpierw przytnij na odpowiednią „wysokość” każdej postaci).

Kilka innych jeszcze inspiracji na Wielkanocne postacie z rolek po papierze toaletowym:

źródło: ecoscrapbookPiggy Giggles, Grante Miuda, crafts by Amanda

.

A jak Wasze plany Wielkanocne na kreatywne zabawy z dziećmi? Wykorzystacie któryś z pomysłów?

The following two tabs change content below.

Olga

Cześć. Mam na imię Olga i jestem mamą dwójki dzieci oraz współzałożycielką tego bloga. Prywatnie i zawodowo jestem na etapie nauki jak zorganizować swoje życie, czas, swoją rodzinę i dom. Moja głowa jest wiecznie pełna pomysłów i czasami jest mi trudno znaleźć czas na wszystkie, ale poznając mnie lepiej zdasz sobie sprawę, że to właśnie to co mnie w życiu napędza - nowe wyzwania i projekty. Zawodowo związana jestem z marketingiem i reklamą. Prywatnie wciąga mnie organizowanie przestrzeni i wszechświat internetu.

Tagi artykułu

Powiązane posty