27 października 2016

Pisanki - inspiracje

Pisankowe Inspiracje

Już od kilku tygodni ślędzę nadchodzące trendy świąteczne. Tak, tak dobrze przeczytaliście – od kilku tygodni!

Dziewczyny w stanach nie tracą czasu i już po walentynkach zaczęły kombinować co zrobić ciekawego na Wielkanoc. To chyba też przez to, że jednak w stanach ludzie dużo chętniej i z większą ekscytacją podchodzą do świętowania (tak naprawdę czegokolwiek). U nas święta Wielkanocne to przede wszystkim święto kościelne. Tradycja święcenia koszyczka, spotkanie z rodziną i ewentualnie oblewanie wodą w poniedziałkowy poranek – choć ta tradycja chyba mocno odeszła już w zapomnienie. Od lat nie widziałam dzieci latających po dworze i oblewających się wodą jak to było za naszych dziecięcych czasów. W stanach zaś poza spotkaniem przy rodzinnym stole są różnego rodzaju gry i zabawy jak np. szukanie wielkanocnego zajączka, albo jajek ukrytych w ogrodzie oraz parady na ulicach.

Skoro już wiemy od licznych pogodynek, że w tym roku Święta Wielkanocne będą białe koniecznie zastanówcie się, co zrobić by nie zanudzić się w domu. Zawsze można ulepić ze śniegu Wielkanocnego zająca, ale jeśli nie chcecie wychodzić z domu to o kilku ciekawych pomysłach na Wielkanocne Gry i Zabawy pisała ostatnio Olga.

Ale, ale nie o tym dziś mowa. Wróćmy do pisanek :)

Jak już pisałam w poście o Wielkanocnych Stołach i Dekoracjach.zdecydowanie w tym roku panują pastele i zdecydowanie odchodzimy od tradycji. Chcę Wam dziś pokazać jak na inne – bardzo proste – sposoby można ozdobić wielkanocne jajka.

.

1

Wystarczy wykorzystać flamaster, tasiemki washi, lub barwniki a nawet brokat! Ale tak naprawdę możecie użyć to, co akurat macie pod ręką ;). Jeśli nie chcecie używać barwników nawet tych naturalnych użyjcie tasiemek washi. Są one tak śliczne, że cokolwiek nie wytniecie będzie pięknie wyglądało na pisankach.

Pisanki 7 Pisanki masking tape

2

Do przygotowania takich pisanek użyjcie barwników spożywczych. Możecie je rozcieńczyć w wodzie lub w occie i cienkim pędzelkiem nanieście kropki, kreski, plamki tak, aby imitowały delikatne kwiatuszki.

Pisanki 6 Pisanki

3

Czarnym flamastrem możecie wyczarować naprawdę niezłe i oryginalne cudeńka. Ozdobne napisy zróbcie wcześniej ołówkiem, w razie gdyby miała Wam zadrżeć ręka ;)

 Pisanki 5

4

Tatuażowe wzory

Chyba mój tegoroczny faworyt ;). Poniższe wzory możecie pobrać ze strony graphicsfairy.blogspot.com i wydrukować na specjalnym papierze do wodnych tatuaży. Możecie takie z łatwościa kupić za ok 5 zł.

 

Pisanki 4

5

Zanim zanurzycie jajka w barwnikach przyklejcie do nich wzorek serduszek. Od razu pisanki nabiorą charakteru.

 

Pisanki z serduszkami

6

I mustasche Wielkanoc!

Wąsy, wąsy wszędzieod jakiegoś czasu widać wąsy ;). Modne są nawet na pisankach!

 

Pisanki 9

 

I co, które inspiracje podobają się Wam najbardziej? Zrobicie, któreś z nich do swojego koszyczka?

U mnie chyba będzie bardzo dużo pisanek w tym roku, ponieważ wszystkie bardzo mi się podobają. Niestety nie wszystkie udało mi się zmieścić do dzisiejszego wpisu, ale zdecydowanie więcej znajdziecie na naszym Pinterest. Zobaczcie koniecznie!

Acha! Do większości zdjęć znajdziecie tutoriale w odnośnikach na dole strony (źródło zdjęć).

 

__________________________________________________________________________________

Źródło zdjęć:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17

 

 

 

 

The following two tabs change content below.

Evelina

U mnie ciągle coś się zmienia. Niespokojna dusza, nieustająco poszukująca siebie. Od ponad roku jestem weganką, od pół roku mieszkam nad morzem ale nie tym polskim, od trzech miesięcy zajmuję się Facility Managment. Życie jest zwariowane i naprawdę jak mawiał Forest Gump, jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz co ci się trafi! Zdrowy tryb życia pochłonął mnie totalnie i mogę o tym gadać godzinami. I to pewnie o tym najwięcej u mnie przeczytacie. A co dalej? Stay tuned!

Tagi artykułu

Powiązane posty